Menu Zamknij

5 porad na zorganizowanie przeprowadzki z dziećmi

Każdy kto posiada dzieci wie, jak wielka odpowiedzialność ciąży na byciu rodzicem czy opiekunem. Odpowiedzialność ta wiąże się też z dużym poświęceniem oraz z szeregiem wyrzeczeń z jakimi przyjdzie się zmierzyć. Jedną z takich prób dla każdego opiekuna może być przeprowadzka. I nie chodzi tylko o samą kwestię techniczną, ale przede wszystkim mentalną, bowiem pociechy nie zawsze rozumieją istoty samych przenosin. Jest to na pewno dla nich stresujące doświadczenie, pełne chaosu oraz nowości, z którymi przyjdzie im stawić czoło.  Ale w końcu po to są dorośli, by pewne rzeczy uczynić mniej strasznymi niż się wydają w rzeczywistości. Poniżej przedstawimy Państwu pięć sposobów na zorganizowanie przeprowadzki z dziećmi.

5 porad na organizację przeprowadzki z dziećmi

Dzieci to istoty bardzo delikatne i nierzadko przerażają je nowe rzeczy (poza zabawkami oczywiście). Chaos związany z przeprowadzką, a więc harmider, nowe twarze czy ogromna ilość pudeł i folii w oczach malucha może wydawać się naprawdę groteskowo. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań w kwestii dotyczącej przeprowadzek z dziećmi.

1. Animator czasu wolnego

Na czas przeprowadzki warto zainwestować dodatkowy grosz w animatora czasu wolnego. Prowadzą oni specjalne zajęcia najczęściej w formie zabawy dla najmłodszych w różnego rodzaju klubokawiarniach, przedszkolach lub klubach malucha. Jeśli proces przeprowadzki oszacowany jest na zaledwie kilka godzin, jest to najlepszy sposób, aby pociechy mogły zająć się sobą i nie narażać na niepotrzebny stres.

2. Przeprowadzka jako zabawa

Jeśli opcja animatora odpada, bo przykładowo mieszkamy na wsi lub w małej miejscowości można też samemu zorganizować dziecku zabawę i przy okazji… zaangażować je w pakowanie. Wystarczy odrobina wyobraźni, by przeprowadzka nabrała zupełnie innego charakteru.

3. Przeprowadzka jako nauka

Zabawa często wiąże się z nauką. Podczas przeprowadzki możemy też uczyć swoje dzieci pewnych czynności, które przydadzą się im z całą pewnością w przyszłości. Przykładem może być umiejętne i dokładne pakowanie elementów szklanych oraz innych, posiadających również delikatną strukturę. Tylko wszystko w granicach rozsądku.

4. Dziadkowie

Kto poza twarzami rodziców wzbudza w dzieciach sympatię? Oczywiście dziadkowie. Nasi rodzice, na których zawsze możemy liczyć (albo choćby czasami) na pewno, gdy tylko o to poprosimy odciążą nas z obowiązków rodzicielskich na czas przeprowadzki.

5. Sąsiedzi

Jeśli żyjemy w dobrych relacjach z sąsiadami, oni również w ramach sąsiedzkiej przysługi chętnie zaopiekują się naszymi pociechami na czas przenosin. Warunek musi być tylko jeden, nasze dziecko/dzieci również jak my muszą darzyć sympatią lokatora zza ściany. W przeciwnym razie obie strony będą bardzo niezadowolone.

Powyższe przykłady to tylko kilka rad z jakże szerokiej palety pomysłów dotyczących przeprowadzek z dziećmi. Musimy pamiętać przede wszystkim o komforcie pociech. Jeśli one nie będą szczęśliwe, proces przeprowadzki może zamienić się w prawdziwe piekło. I to nie tylko dla nas.