Menu Zamknij

Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Szkło to jeden z najpowszechniejszych materiałów występujących w przemyśle i zarazem jeden z najbardziej kruchych. Jest ono głównym budulcem naczyń, przyrządów optycznych czy laboratoryjnych, choć z jego zastosowaniem spotykamy się na co dzień również w przedmiotach służących do innych celów. Tradycyjnym surowcem służącym do produkcji szkła jest piasek kwarcowy, który w połączeniu z innymi związkami tworzy stałą, szklistą i niekiedy bardzo delikatną strukturę. Zastosowanie danego składnika w produkcji szkła sprawia, że nabiera ono nie tylko specyficznej twardości, gładkości ale nabiera przede wszystkim koloru. 

Pakowanie szkła

W swoim domowym zaciszu każdy z nas posiada ogromną ilość przedmiotów ze szkła. Zlokalizowane są niemal we wszystkich pomieszczeniach. Niektóre z nich, zwłaszcza rękodzieła z porcelany mają dodatkową wartość i to nie tylko sentymentalną. W trakcie przeprowadzki to właśnie te przedmioty są najbardziej narażone na uszkodzenia i wymagają szczególnej troski podczas pakowania. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim jeśli wiemy kiedy nastąpi przeprowadzka warto zbierać stare gazety, które posłużą nam wypełniacze, i w które będzie można poowijać szklanki. Warto też zainwestować w styropian (można już kupić opakowania przeznaczone specjalnie do pakowania naczyń), wypełniacze w postaci woreczków z powietrzem, kulek styropianowych czy w końcu w specjalne wióry z waty lub miękkiego korka. Nie można zapominać o twardych i wytrzymałych kartonach, dzięki którym ryzyko uszkodzenia delikatnej struktury szklanych przedmiotów zostanie zminimalizowane do zero. Wybór produktów do pakowania jest bardzo szeroki i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wracając jednak do tematu… W przypadku pakowania szklanek, misek czy innych przedmiotów tego typu warto w pierwszej kolejności zadbać o wewnętrzne zabezpieczenie. Przykładowo, jeśli nie posiadamy w zanadrzu styropianowych wypełniaczy, dobrym odpowiednikiem będą zgniecione do postaci kul strony gazet. Następnie tak przygotowane naczynie owijamy dodatkowo w papier/gazetę i układamy w ciasno w kartonie. W kwestii przedmiotów delikatnych jak figurki czy filiżanki z porcelany bez specjalistycznych wypełniaczy i owijaczy się nie obędzie. Ważna jest też jedna zasada, aby pakując szklane przedmioty do pudeł czy kartonów, układać je ciasno a wolne przestrzenie, które powstały wypełniać miękkim materiałem (np. styropianem, zgniecionymi gazetami). Dzięki temu w trakcie podróży przedmioty nie będą się przemieszczać, dzięki czemu nie będzie dochodziło do kolizji i ewentualnie niepotrzebnych otarć czy zarysowań.

Przeprowadzka a szkło

Zawsze podczas jakiejkolwiek przeprowadzki trzeba liczyć się z tym, że to właśnie pakowanie szklanych przedmiotów jest najbardziej czasochłonne.  Warto rozplanować sobie czas i wcześniej przygotować wszelkie materiały, które posłużą za ochronę delikatnego i niezwykle kruchego dobytku. Nasza firma na okazje przeprowadzek oferuje za dodatkową opłatą kartony, do których mogą Państwo pakować swoje przedmioty.