Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Szkło to jeden z najpowszechniejszych materiałów występujących w przemyśle i zarazem jeden z najbardziej kruchych. Jest ono głównym budulcem naczyń, przyrządów optycznych czy laboratoryjnych, choć z jego zastosowaniem spotykamy się na co dzień również w przedmiotach służących do innych celów. Tradycyjnym surowcem służącym do produkcji szkła jest piasek kwarcowy, który w połączeniu z innymi związkami tworzy stałą, szklistą i niekiedy bardzo delikatną strukturę. Zastosowanie danego składnika w produkcji szkła sprawia, że nabiera ono nie tylko specyficznej twardości, gładkości ale nabiera przede wszystkim koloru. 

Pakowanie szkła

W swoim domowym zaciszu każdy z nas posiada ogromną ilość przedmiotów ze szkła. Zlokalizowane są niemal we wszystkich pomieszczeniach. Niektóre z nich, zwłaszcza rękodzieła z porcelany mają dodatkową wartość i to nie tylko sentymentalną. W trakcie przeprowadzki to właśnie te przedmioty są najbardziej narażone na uszkodzenia i wymagają szczególnej troski podczas pakowania. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim jeśli wiemy kiedy nastąpi przeprowadzka warto zbierać stare gazety, które posłużą nam wypełniacze, i w które będzie można poowijać szklanki. Warto też zainwestować w styropian (można już kupić opakowania przeznaczone specjalnie do pakowania naczyń), wypełniacze w postaci woreczków z powietrzem, kulek styropianowych czy w końcu w specjalne wióry z waty lub miękkiego korka. Nie można zapominać o twardych i wytrzymałych kartonach, dzięki którym ryzyko uszkodzenia delikatnej struktury szklanych przedmiotów zostanie zminimalizowane do zero. Wybór produktów do pakowania jest bardzo szeroki i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wracając jednak do tematu… W przypadku pakowania szklanek, misek czy innych przedmiotów tego typu warto w pierwszej kolejności zadbać o wewnętrzne zabezpieczenie. Przykładowo, jeśli nie posiadamy w zanadrzu styropianowych wypełniaczy, dobrym odpowiednikiem będą zgniecione do postaci kul strony gazet. Następnie tak przygotowane naczynie owijamy dodatkowo w papier/gazetę i układamy w ciasno w kartonie. W kwestii przedmiotów delikatnych jak figurki czy filiżanki z porcelany bez specjalistycznych wypełniaczy i owijaczy się nie obędzie. Ważna jest też jedna zasada, aby pakując szklane przedmioty do pudeł czy kartonów, układać je ciasno a wolne przestrzenie, które powstały wypełniać miękkim materiałem (np. styropianem, zgniecionymi gazetami). Dzięki temu w trakcie podróży przedmioty nie będą się przemieszczać, dzięki czemu nie będzie dochodziło do kolizji i ewentualnie niepotrzebnych otarć czy zarysowań.

Przeprowadzka a szkło

Zawsze podczas jakiejkolwiek przeprowadzki trzeba liczyć się z tym, że to właśnie pakowanie szklanych przedmiotów jest najbardziej czasochłonne.  Warto rozplanować sobie czas i wcześniej przygotować wszelkie materiały, które posłużą za ochronę delikatnego i niezwykle kruchego dobytku. Nasza firma na okazje przeprowadzek oferuje za dodatkową opłatą kartony, do których mogą Państwo pakować swoje przedmioty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.