Menu Zamknij

Jak przewieźć meble?

Przeprowadzka to skomplikowany proces logistyczny. Wiąże się w pewnymi utrudnieniami, które muszą zostać zaakceptowane przez wszystkich domowników. To jak szybko zostanie przeprowadzona, zależy od jej rozplanowania — dobra organizacja to klucz do sukcesu. Istotną rolę odgrywa również sposób spakowania wszystkich rzeczy. Warto zastosować się do dostępnych w Internecie wskazówek, aby wykorzystać maksymalnie każdy karton czy torbę. Czołowi producenci branży meblarskiej sprzedają swoje wyroby w częściach, co znacząco ułatwia proces ich transportu.

Powierz przeprowadzkę sprawdzonej firmie

Usługi świadczone przez nasze przedsiębiorstwo wykonywane są tylko i wyłącznie przez doświadczonych pracowników. Jeśli wizja samodzielnego transportu rzeczy Cię przeraża, powierz to nam. Pracownicy zjawią się punktualnie we wskazanym miejscu i od razu przystąpią do pracy. Sprawnie i bezpiecznie poradzą sobie nawet z największymi meblami, czy sprzętami kuchennymi. Wybierając ten sposób, oszczędzasz swój czas i energię. Zyskasz również pewność bezpieczeństwa swoich mebli.

Podstawa to odpowiednie zabezpieczenie

Każdy transport mienia jest obarczony ryzykiem jego uszkodzenia. Dobra firma specjalizująca się w przeprowadzkach, bierze na siebie odpowiedzialność za powierzone meble. Kursy realizowane są samochodem dostawczym, którego gabaryty nadają się idealnie do bezpiecznego rozmieszczenia ładunku. Dodatkowo jest on utwierdzany do podłoża przy wykorzystaniu pasów zabezpieczających, co skutecznie uniemożliwia przemieszczenie w trakcie hamowania.

Zanim jednak meble trafią na pakę pojazdu, muszą zostać owinięte folią bąbelkową lub/i strechtem. Stworzenie takiej izolacji chroni drewno przed wilgocią, a także powstawaniem rys i odpryśnięć na strukturze. Przed owinięciem, warto również stworzyć dodatkową warstwę zabezpieczającą ze starych kartonów. Umieszczenie ich zarówno wewnątrz mebli, jak i na zewnątrz, skutecznie zmniejszy ryzyko powstania trwałych defektów. Praktykę tą koniecznie trzeba zastosować w przypadku rzeźb.

Zmniejszenie ciężaru

Na ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest całkowita waga przenoszonego wyposażenia, o czym wie każdy, kto przynajmniej raz w życiu dokonywał zmian w swoim mieszkaniu związaną z relokacją np. łóżka. Dlatego też pracownicy firm pomagających w przeprowadzkach, proszą swoich klientów o opróżnienie całej zawartości szafek, które mają zostać przetransportowane.  Oprócz tego dokonują samodzielnego demontażu drzwiczek i szuflad, które docelowo zostaną osobno przeniesione. Dzięki zmniejszeniu wagi, przenoszenie mebli staje się łatwiejsze. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia, gdy do pokonania mamy kilka pięter.

Na szczególną uwagę zasługują witryny ze szklanymi wstawkami. Wymagają one solidniejszego zabezpieczenia, a także opanowanych ruchów.