Menu Zamknij

Jak przetransportować lodówkę

Zdarzają się sytuacje, w których konieczny okazuje się transport urządzeń RTV lub AGD. Ze względu na duże ich wymiary, czy też sporą wagę, może okazać się to problemem. Dla świętego spokoju czynność tą możemy zlecić jakiejś zewnętrznej firmie. Jeśli jednak chcemy poradzić sobie z tym sami, to jak się do tego zabrać?

Opróżnienie półek lodówki

Transport lodówki warszawa powinien być poprzedzony stopniowym zmniejszaniem ilości znajdujących się w niej artykułów spożywczych. Można to osiągnąć poprzez robienie niewielkich zakupów, ale za to częstszych. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko zepsucia się żywności, a także obniżymy wagę całego ładunku. Należy pamiętać, że wyłączenie lodówki z zasilania elektrycznego, powinno mieć miejsce na kilka godzin przed planowanym transportem (przeważnie od 2 do 4 godzin). Jeśli nie wiemy, jaki czas powinniśmy zastosować w przypadku naszego modelu, warto zerknąć do instrukcji obsługi.

Wyciągnięcie półek, a także ruchomych pojemników

Aby ułatwić transport chłodziarki, konieczne okazuje się wyciągnięcie wszystkich półek z jej wnętrza. Można je umieścić w jednym kartonie, pod warunkiem, że zabezpieczymy je przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. owiniemy folią bąbelkową). W tym samym kartonie możemy umieścić pozostałe pojemniki. Takie przemieszczanie wszystkich elementów ruchomych daje gwarancję braku uszkodzenia wewnętrznych ścianek urządzenia. Na sam koniec, przy pomocy taśmy klejącej, warto zabezpieczyć drzwiczki przed otwarciem.

Jak znieść lodówkę

Zalecamy, aby w trakcie trwania transportu, lodówka była w pozycji pionowej, ustawiona drzwiami do przodu. Sposób ten jest również sugerowany przez czołowych producentów lodówek. Czynność znoszenia powinna być wykonywana przez dwie osoby, co gwarantuje bezpieczeństwo sprzętu, jak i krótki czas trwania całej operacji. Zabrania się łapania za skraplacz, co grozi uszkodzeniem całego urządzenia. Zawsze można trzymać za trawers, czyli dolną część każdej lodówki. Została ona wykonana na tyle trwale, że w trakcie przenoszenia idealnie sprawdza się w roli uchwytu. Po umieszczeniu lodówki w pojeździe warto pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. W tym celu sprawdź, czy taśma klejąca widniejąca na drzwiach uniemożliwi ich otwarcie. Załóż również pasy zabezpieczające, które uniemożliwią przemieszczanie się sprzętu po pace.

Transport lodówki w poziomie

Sposób ten nie jest rekomendowany przez producentów, ponieważ jest znacznie mniej bezpieczny dla naszej lodówki. Niemniej jednak, jest to jedna z najpopularniejszych form transportu, ponieważ takie ułożenie sprzętu pozwala na jego przewiezienie przy pomocy niewielkiego samochodu dostawczego, czy nawet zwykłego kombi. Urządzenie powinno zostać położone na odpowiednim boku, zabezpieczając tym samym przed uszkodzeniem kompresor i sprężarkę. Po zakończeniu transportu i ulokowaniu lodówki we właściwej pozycji i miejscu, przed kolejnym jej podłączeniem do prądu należy odczekać od 12 do 24 godzin. Szczegółowe informacje powinny znajdować się w instrukcji obsługi dostarczonej do urządzenia.