Menu Zamknij

Kartony do przeprowadzki

Walizki czy torby? Organizując przeprowadzkę, stajemy przed podobnym dylematem. Warto rozważyć również trzecią możliwość, tzn. wybór tekturowych pudeł i kartonów. Są pakowne, można bez większych trudności opisać, co zawierają i co ważne, kosztują niewiele. W trakcie przeprowadzki potrzebujemy dużej ilości kartonów. Możemy je zdobyć za darmo, kupić we własnym zakresie lub poprosić o rozwiązanie problemu firmę transportową.

Jak spakować się przed przeprowadzką

Pakowanie to zdecydowanie najbardziej żmudna część przeprowadzki. Możemy wykonywać ją samodzielnie lub zlecić pracownikom firmy transportowej, którzy zajmą się nie tylko demontażem, montażem i przeniesieniem mebli, ale również ich opróżnieniem i umieszczeniem zawartości w odpowiednich, opisanych kartonach. Zakres usług, jaki nas interesuje, ustalamy przed rozpoczęciem działań.

Jeśli pakujemy się samodzielnie, pamiętajmy o tym, by nie łączyć kruchych przedmiotów z tymi, które mogą ulec zniszczeniu lub uszkodzeniu. Niezmiernie istotne jest również zabezpieczenie roślin, które są wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Je także przewozimy w pudełkach, ale odpowiednio ustabilizowane. Zazwyczaj w takim przypadku stosuje się specjalnie kartony.

Jakie kartony i pudła są przydatne podczas przeprowadzki?

Karton to pojęcie, pod którym kryje się wiele znaczeń. Pudła, które mają posłużyć nam w trakcie przeprowadzki, powinny być nie tylko wytrzymałe, ale również poręczne. Ważne, by miały np. specjalne otwory na dłonie. Dzięki podobnym udogodnieniom można wygodnie przenieść pakunek, nie ryzykując, że wypadnie nam z rąk, a to, co się w nim znajduje, ulegnie uszkodzeniu. Jeśli chcemy mieć pewność, że karton nie rozłoży się w najmniej odpowiednim momencie, możemy dodatkowo wzmocnić łączenia, np. taśmą lub dodatkową warstwą tektury. W przypadku lekkiej zawartości, nasze potrzeby zaspokoi tektura trójwarstwowa. Jeśli przenosimy np. książki, wskazane jest wykorzystanie dodatkowo wzmocnionej, pięciowarstwowej. Ciężkie przedmioty warto umieszczać w możliwie jak najmniejszych kartonach, ponieważ ryzyko, że tektura rozerwie się lub rozłoży, jest wówczas mniejsze. Jeśli to możliwe, starajmy się nie wykorzystywać dużych pudeł, ponieważ wiąże się z nimi dość duże ryzyko. Do przenoszenia mniejszych kartonów do samochodu możemy wykorzystywać wózek transportowy. Dzięki temu zyskamy sporo cennego czasu, a raczej po prostu go nie stracimy, chodzą w jedną i w drugą stronę.

Przeprowadzki Warszawa

Firma, która oferuje swoim Klientom szeroki zakres usług, jest w stanie skutecznie złagodzić negatywne odczucia związane z przeprowadzką. Jesteśmy usługodawcami, którzy starają się wychodzić naprzeciw Państwa potrzebom. Zapewniamy pomoc nie tylko przy przewożeniu, ale również przy wnoszeniu i wynoszeniu mebli, sprzętów itd. Pomagamy także w takcie pakowania. Jeśli tę kwestię chcą Państwo uporządkować samodzielnie, oferujemy kartony. Zachęcamy do kontaktu oraz do zadawania pytań. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i wycenimy usługę, jaką są Państwo zainteresowani.