Menu Zamknij

Przeprowadzki Praga

Warszawska i czeska Praga mają jedną wspólną cechę: klimatyczność. Atmosferę panująca w jednej ze stołecznych dzielnic trudno porównać z czymkolwiek, co znamy współcześnie. Brukowane uliczki, wzdłuż których są ustawione stare latarnie, przeszło stuletnie kamienice, kapliczki stojące w podwórkach przypominających studnie… Od pewnego czasu dzielnica kojarzy się z innym intrygującym zjawiskiem – chodzi o twórczą adaptację starych budynków fabrycznych, w których powstają nowoczesne mieszkania. Takie połączenia prezentują się zdumiewająco. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się również niszowe kluby i puby. Co prawda nie ma tutaj Mostu Karola ani muzeum alchemii, ale jedna z najbardziej malowniczych dzielnic może zaskoczyć nas niejednym.

Przeprowadzka Praga

Przeprowadzki Praga – czy taka perspektywa może być kusząca? Żadna z warszawskich dzielnic nie przerwała czasu niemieckiej okupacji i powstania tak dobrze jak Praga. Właśnie dzięki temu, że zniszczenia wojenne w stosunkowo niewielkim stopniu ją dotknęły, można obecnie napawać się jej niezwykłą atmosferą. Podczas gdy ogromna część miasta została zrekonstruowana lub w zasadzie na nowo wzniesiona z gruzów, Praga ocalała. Północna, historyczna część dzielnicy od północy graniczy ze Śródmieściem i Żoliborzem, choć należy przemierzyć Wisłę, aby się tam dostać. Obok znajdują się również: Targówek i Białołęka. W ramach północnej Pragi występują cztery osiedla: Pelcowizna, Nowa Praga, Stara Praga i Szmulowizna. Większość zabudowy Starej Pragi pochodzi z początków XX wieku. Praga-Południe, a według mieszkańców – Grochów, to niegdyś podmiejska przemysłowa dzielnica, w której prosperowało również rolnictwo. Znajduje się tutaj kilka osiedli: Kamionek, Saska Kępa, Gocław, Gocławek, Grochów oraz Olszynka Grochowska. Na terenie Pragi-Południe mieści się Park Skaryszewski, w którym można podziwiać nie tylko bogatą roślinność, ale również malownicze jeziorka. W 2009 roku park został uznany za najpiękniejszy tego typu kompleks w Polsce.

Przeprowadzki Warszawa

Życie w Warszawie, a w szczególności na terenie starej Pragi, to ostatnimi czasy wyjątkowo modna opcja. Dzielnica nie leży w dużej odległości od centrum, a do tego jest dobrze skomunikowana z resztą miasta. Znajduje się tutaj wszystko, czego można potrzebować na co dzień. Podjęcie decyzji o przeniesieniu się tam nie jest łatwe. Jak powszechnie wiadomo, przeprowadzka wiąże się z licznymi uciążliwościami. Szczęśliwie, wiele zadań można powierzyć fachowcom. Firma Top Przeprowadzki – pomagamy naszym Klientom zmienić miejsce zamieszkania. Działamy sprawnie i tanio – nasza oferta jest skrojona na miarę Państwa potrzeb. Posiadamy doświadczenie, wiedzę i sprzęt niezbędny w trakcie realizowania podobnych przedsięwzięć. Przed pakowaniem zabezpieczamy przewożone sprzęty i dokładamy wszelkich starań, aby dotarły bezpiecznie tam, gdzie mają się znaleźć. Mamy świadomość, że powierzają nam Państwo swój dobytek, a więc m.in. cenne pamiątki, które mają ogromną wartość – nie tylko materialną.