Menu Zamknij

Przeprowadzki Żoliborz

Żoliborz zajmuje część lewego brzegu Wisły. Zielona dzielnica jest najmniejsza pod względem powierzchni. Granice tej części miasta wyznaczają: aleja Prymasa Tysiąclecia i aleja Armii Krajowej – od zachodu i od północy, Wisła – od wschodu i linia kolejowa – od południa. Wokół rozciągają się dzielnice: Bielany, Bemowo, Wola i Śródmieście. Żoliborz jest podzielony na trzy obszary: tzw. „Stary Żoliborz”, Sady Żoliborskie i Marymont-Potok. Każda z tych części posiada swój niepowtarzalny charakter, tym samym przyczyniając się do budowania atmosfery dzielnicy.      

Przeprowadzka Żoliborz

Przeprowadzki Żoliborz – dlaczego warto rozważyć podobną ewentualność? Choć dzielnica nie znajduje się na obrzeżach miasta, jest zielona. Jej znaczną część zajmują parki: Osiedlowy Zatrasie, Kaskada, Kępa Potocka, im. Stefana Żeromskiego, im. Żołnierzy Żywiciela, Fosa i Stoki Cytadeli. Tereny rekreacyjne pełne drzew i krzewów zajmują aż 250 z 830 hektarów powierzchni Żoliborza. Do 1994 roku w skład dzielnicy wchodził również obszar Bielan.

Stary Żoliborz składa się z kilku osiedli – oficerskiego, urzędniczego i dziennikarskiego. Współcześnie przekrój mieszkańców jest zdecydowanie bardziej zróżnicowany, jednak podział wciąż obowiązuje. Żoliborz Oficerski to głównie domki przypominające szlacheckie dworki budowane w XVIII wieku. Żoliborz Urzędniczy to przede wszystkim zabudowa powstająca w latach 20-tych minionego stulecia – małe kamieniczki, o wysokich i spadzistych dachach. Zabudowa Żoliborza Dziennikarskiego składa się głównie z szeregowych domków budowanych u kresu lat 20-tych, z małymi okienkami. Uliczki w tej części miasta są niewielkie, klimatyczne, a wokół nich znajduje się mnóstwo zieleni.

Sady Żoliborskie powstały w latach 60-tych dwudziestego wieku. Charakteryzują się m.in. dużą ilością zieleni. Znajdują się tutaj również długie pawilony sklepowe oraz bar mleczny (relikty minionej epoki), a także tereny przemysłowe, które obecnie są przekształcane w obszary mieszkaniowe.

Na terenie Marymontu znajdują się parki: Kępa Potocka i Kaskada. Na osiedlu zlokalizowana jest także stacja warszawskiego metra, dzięki czemu komunikacja z centrum wydaje się być dość dogodna.

Przeprowadzki Warszawa

Niewielki, choć różnorodny – taki właśnie jest warszawski Żoliborz. Nowoczesne budownictwo, domy z wielkiej płyty oraz stare wille, kamienice i zabudowa szeregowa – na terenie dzielnicy każdy znajdzie odpowiedni dom, a także morze zieleni. Oferujemy swoją pomoc w trakcie organizacji przeprowadzki. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, doświadczeniem, a także rękami do pracy. Działamy sprawnie, jednocześnie zachowując wszelkie środki ostrożności. Zależy nam na satysfakcji naszych Klientów, dlatego robimy wszystko, aby powierzone nam mienie bezpiecznie i w nienaruszonym stanie trafiło w miejsce przeznaczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą konkurencyjną i rozbudowaną ofertą. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej pracy. Działamy z myślą o zapewnieniu komfortu naszym Klientom.