Menu Zamknij

Jak przewieźć zwierzęta

Planując przeprowadzkę, jesteśmy zmuszeni uporać się z wieloma kwestiami natury organizacyjnej, spośród których najbardziej spektakularne to, jak się zdaje, przewóz mebli oraz sprzętów RTV i AGD. Warto jednak pamiętać również o naszych czworonożnych, skrzydlatych albo… pełzających pupilach, które przeprowadzają się przecież z nami. Czy ich transportem musimy zajmować się samodzielnie, czy jednak możemy ewentualnie złożyć odpowiedzialność na cudzych barkach? Jak zorganizować przewóz zwierząt? Opis czynności, które należy podjąć w omawianej kwestii, znajduje się poniżej – oto on!

Przeprowadzka – jak przewieźć zwierzęta?

Jak przewieźć zwierzęta? – Podobne pytanie spędza sen z powiek troskliwym właścicielom darzonych uwielbieniem pupili. Czworonogi, a także inne stworzenia podczas przeprowadzki mogą czuć się solidnie podenerwowane i zdezorientowane, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby odrobinę im ulżyć. Jak to zrobić? Z pewnością należy stronić od sytuacji, w których pupil dość swobodnie porusza się po pojeździe, szczególnie gdy nie jest przyzwyczajony do bycia wożonym i to samochodem, który ma prawo napełniać go niepokojem. Podobne praktyki są najzwyczajniej w świecie niebezpieczne i nie chodzi tu bynajmniej o samego zwierzaka, ale i o pozostałych pasażerów. Prawo o ruchu drogowym nie reguluje ściśle, w jaki sposób należy przewozić zwierzęta domowe, jednak jeśli kontrolujący nas funkcjonariusz uzna, że nasze działania stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego oraz innych osób, może bezceremonialnie wlepić mandat. Czasami warto więc zaopatrzyć się w transporter, dzięki któremu przejazd będzie w pełni bezpieczny.

Warto pamiętać także o tym, by nie zostawiać zwierzaków w pojeździe bez opieki, szczególnie gdy na zewnątrz panuje niezbyt przyjemna temperatura – chodzi zarówno o straszliwe upały, jak i o mrozy. Jazda ze specjalnym pasażerem na pokładzie powinna być płynna i pozbawiona nagłych zwrotów akcji, aby nie wywoływać dodatkowego stresu u i tak zdezorientowanego zwierzaka. Ponadto, warto przyzwyczajać zwierzę do podróżowania samochodem – nie tylko dlatego, by było spokojniejsze, ale również ze względu na ewentualną chorobę lokomocyjną. Jeśli zawczasu odkryjemy, że nasz zwierzęcy przyjaciel cierpi podczas jazdy autem, możemy przygotować go na dłuższą podróż, na przykład podając mu odpowiednie medykamenty przepisane przez weterynarza.

Transport zwierząt Warszawa

Przeprowadzka albo wyjazd ze zwierzakiem może okazać się dość skomplikowanym przedsięwzięciem, dlatego warto skorzystać z usług rzetelnej firmy transportowej, która sprosta podobnemu wyzwaniu i pomoże nam przewieźć pupila spokojnie, bezpiecznie, komfortowo, a także tanio – każde z tych określeń zdaje się być tak samo istotne, choć delikatnie na prowadzenie może wysuwać się kwestia bezpieczeństwa. Nasza Firma oferuje się do Państwa usług w omawianym zakresie. Przeprowadzka to przedsięwzięcie zdecydowanie wieloaspektowe – mamy tego świadomość, w związku z czym jesteśmy w stanie zrealizować rozmaite oczekiwania Klientów.