Menu Zamknij

Jak przewieźć rośliny

Jedne są zdumiewająco odporne, inne natomiast odznaczają się niezwykłą wprost wrażliwością – mowa oczywiście o roślinach, o które nierzadko troszczymy się w sposób wyjątkowy. W wielu przypadkach decyzji o pozostawieniu naszych „podopiecznych” w miejscu, które właśnie opuszczamy, w ogóle nie bierzemy pod uwagę, od razu przechodząc do etapu zastanawiania się nad tym, w jaki sposób bezpiecznie przewieźć rośliny – małe, duże, odporne, wrażliwe. Na szczęście całe przedsięwzięcie, oczywiście pod warunkiem, że w jego realizację włożymy odrobinę wysiłku, ma szansę zakończyć się sukcesem, a więc przewiezieniem kwiatów, drzewek czy małych krzewinek w nowe miejsce. Co zrobić, aby wszystko rzeczywiście się udało? Oto kilka podpowiedzi!

Transport roślin doniczkowych

Rośliny muszą zostać odpowiednio zabezpieczone na czas transportu. Co to właściwie oznacza? Po pierwsze, należy chronić je przed utratą ziemi oraz przed pobrudzeniem części innych niż korzeń – w tym celu konieczne jest dokładne owinięcie doniczki folią. W przypadku roślin kwitnących korona zabezpieczana jest specjalnym rękawem foliowym, który chroni delikatne kwiaty. Tak przygotowany do transportu kwiat następnie umieszcza się w pudełku, które stanowi dodatkową warstwę ochronną i zapobiega niepożądanemu przemieszczaniu się. Od roślin oczekujemy jednak pewnej stateczności. Kwestia, o której mowa w niniejszym tekście wydaje się z pozoru błaha, jednak wielu z nas z pewnym sentymentem traktuje uprawiane przez siebie róże, fikusy, bromelie, a także szereg innych roślin, które bez wątpienia korzystnie wpływają na wygląd wnętrza. Najbardziej wrażliwe czy wręcz drogocenne gatunki można przewozić z pietyzmem, na przykład na własnych kolanach, jednak odpowiednia firma przeprowadzkowa poradzi sobie również z takimi egzemplarzami. Transport roślin doniczkowych to usługa, która świadczona jest przez specjalistów w zakresie przeprowadzek, gotowych zaspokajać rozmaite potrzeby swoich Klientów.

Transport roślin Warszawa

Jesteśmy firmą, która świadcząc usługi kompleksowo, przygotowuje się na wypadek wystąpienia rozmaitych sytuacji – za dość nietypową okoliczność można uznać moment, gdy Klient przeprowadza się razem ze swoimi roślinami, o które troszczył się nierzadko latami. Dostrzegając tego rodzaju potrzeby, oferujemy transport nie tylko mebli czy rozmaitych sprzętów, ale również kwiatów, mniejszych drzewek i krzewinek – zarówno tych bardziej, jak i mniej wrażliwych. Dokładamy wszelkich starań, by znalazły się one w oznaczonym miejscu w stanie nienaruszonym, wszak uroda stanowi w tym przypadku zdecydowanie największy atut. Kwiaty doniczkowe są dla nas tak samo ważne jak drogocenna porcelana, jeśli w taki sposób postrzega je Klient. W naszej Firmie pracują ludzie dyspozycyjni i skłonni słuchać życzeń tych, którzy zdecydowali się nam zaufać i powierzyć własne mienie. Zadowolenie tych osób od początku uznajemy za priorytet naszej działalności. Transport roślin Warszawa – z radością i oddaniem pozostajemy do Państwa usług.