Menu Zamknij

Jak skutecznie się rozpakować po przeprowadzce

Udało się! Przeprowadziłeś się właśnie do nowego mieszkania czy domu, zadowolony ze sprawnej obsługi żegnasz się z nasza ekipą przeprowadzkową.
Zamykasz drzwi, uśmiechasz się do partnera, i nagle nachodzi Cię myśl „no to trzeba teraz to wszystko rozpakować… I po weekendzie…”

Wielu z nas już to przeszło, koszmar rozpakowywania się, kiedy po dniu przeprowadzki najchętniej spędziłbyś czas uprawiając „relaksing”, ale jednak, trudna rzeczywistość wzywa.
Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek które pomogą Ci sprawnie i szybko uporządkować swoje nowe lokum, oczywiście zawsze możesz zamówić dodatkową usługę wypakowania w naszej firmie, jeżeli nie, to i tak podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami 🙂

Najpierw rozpakuj to co najważniejsze

Każdy z nas w swoim domowym zaciszu ma przedmioty które ceni bardziej niż inne, ze względów zarówno praktycznych jak i użytkowych – te powinieneś rozpakować w pierwszej kolejności, aby w razie czego mieć od nich łatwy dostęp. Do takich rzeczy z pewnością zaliczamy: dokumenty osobiste, telefony, laptopa, niezbędną garderobę, środki higieniczne itp.

Są to rzeczy które możesz przewieźć ze sobą do docelowego miejsca, i mogą być bardziej przydatne niż np. stare albumy ze zdjęciami, choć uważam, że po udanej przeprowadzce wieczór spełniony na wspomnieniach, mógłby być dobrym pomysłem, to jednak praktyka mówi, że lepiej w razie czego mieć pod ręką telefon niż taki album 😉

Działaj według schematu

We współczesnym świecie pracodawcy kładą nacisk na umiejętności samoorganizacyjne, wymagają od nas byśmy myśleli i działali zgodnie ze schematami jak procedury i regulacje.
Z biznesowego punktu widzenia jest to uzasadnione bo podnosi efektywność pracy, obniża ryzyko i sprzyja rytmowi firmy.  Dlatego w naszej przeprowadzce warto również działać schematycznie i zgodnie z planem, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu i problemów. Przenoszenie nawyków z pracy do domu to nie zawsze dobry pomysł, wyobraź sobie policjanta przesłuchującego żonę, gdzie była w sklepie, ile wydała i czemu tak dużo 😉 Jednak kiedy stoi przed nami przykry obowiązek wypakowania, warto skorzystać z umiejętności organizacyjnych.

Po pierwsze, rozrysuj sobie plan mieszkania/domu – pozwoli Ci to zobrazować sobie proces przeprowadzki i rozpakowania a na pewno już wiesz gdzie będzie sypialnia a gdzie salon. Potem, narysuj gdzie będą stały kartony, wybierz takie miejsce, w którym pudełka nie będą Ci przeszkadzały w poruszaniu się, i żeby było miejsce na rozpakowanie Twoich rzeczy – to znacznie ułatwi pracę, zwłaszcza że w trakcie rozpakowania często trzeba kartony przekładać/przenosić żeby coś odnaleźć czy skompletować.

Dobrze, masz już plan działania, czas na kolejność, to pytanie może nie spędza snu z powiek, ale odpowiedź na nie może o wiele ułatwić pracę. Często przeprowadzki odbywają się w godzinach popołudniowych czy wieczornych, po takiej przeprowadzce dobrze by było mieć gdzie spać, więc warto zająć się sypialnią, jeżeli przygotujemy sypialnie, będziemy mieli gdzie spać i wypocząć, co da nam siły i zredukuje stres. Kolejnym pomieszczeniem które powinno nas zainteresować jest kuchnia, nie koniecznie będziesz potrzebować starych albumów ze zdjęciami, ale za to na pewno będziesz potrzebować posiłków 😉 Na trzecim miejscu powinna być łazienka, przybory toaletowe nie są duże gabarytowo, więc możesz z nich korzystać w każdej chwili bez konieczności przygotowania łazienki na początku.

Co dalej? Przygotuj salon i meble, tutaj proponuję abyś pamiętał o prostej zasadzie, ustal na początku gdzie co ma stać, zacznij od rzeczy łatwych w transporcie i lekkich, tak abyś mógł zobrazować sobie wygląd pokoju po tym jak wstawisz już te cięższe. Łatwiej jest przestawić kilka razy lampkę i ustawić w takim miejscu jak chcemy, niż kilka razy przestawić stół, a przecież mimo Twoich wyobrażeń, te rzeczy pojawią się tutaj pierwszy raz.

Co jeszcze?

Nie poddawaj się i systematyczne pracuj, chcesz czuć się dobrze w swoim nowym mieszkaniu czy domu po przeprowadzce, a zawalające korytarz i pokoje kartony w tym nie pomogą. Zgodnie z planem i schematycznie rozpakowuj swoje rzeczy, aż do ostatniego. Powodzenia!